| Teleki_Michael_1974 a întrebat:

Am incercat sa scot din Paypal suma de 80 de euro pe card dar primesc urmatoarea eroare : Ne pare rău, ceva nu e în regulă. Încearcă din nou mai târziu.
De precizat: inainte cu cateva zile am reusit sa fac transferul pe card. De asemenea contul este activat, nu a trecut de limita impusa de ei, cardul este confirmat, la fel si contul iban. Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu lucrez cu paypalul de vreo 10-12 ani, dar pana azi nu am auzit niciodata de Card la Paypal.
Paypal-ul este o platforma internationala de plati, care nu are card!
Banii din paypal ii transfer manual in contul tau bancar, cel legat de contul paypal, altfel nu se poate scoate nimic din Paypal. Transferul este oricum international si dureaza 4-5 zile lucratoare, ca banii sa fie depozitati in contul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pățit-o și eu. Încearcă să-ți faci transfer bancar, durează mai mult dar nu ai alta soluție.