| Anonim34231 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu PayPal
Am bani pe paypal, mi-am bagat / confirmat cardul de VISA (BCR) si banca (BCR) si vreau sa imi scot banii.
Cand aleg suma, urmatoarea intrebare o am unde vreau sa o scot si am 2 variante
1) Cu cardul, VISA unde am Fee 2, 5 euro (atat imi iau ei din suma totala)
2) Prin BCR prin contul meu IBAN unde am Fee 0 euro.
Intrebarea mea este, care este diferenta intre cele 2? Pot sa imi scot banii, sa ii am cash in ambele cazuri?!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Citi bani ai? Sub 500 EUR nu are sens sa scoti. 500 EUR e limita zilnica la retragere. Trebuie sa fie valuta primara EUR, altfel daca e USD atunci poti retrage maxim 500 USD. In Romania merge sa retragi DOAR cu cardul. Taxa aia de 2.5 e aceeasi fie ca retragi 3 EUR, fie 500. Bine, in primul caz ramii cu 0.5 EUR transferati...

| Anonim34231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si daca scot cu a 2-a varianta, ce se intampla?

| Anonim34231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am doar 100 dolari. sunt in dolari

| Sh0TT69 a răspuns:

Da, ii poti scoate in ambele cazuri, dar in cazul 1 ei mai putin bani, iar in al 2-lea caz ii ei pe toti.