| BogdanFnky a întrebat:

Am intrat sa imi fac un cont PayPal, iar la sfarsit imi cere Card Number si CSC! Cred ca trebuie sa imi cumpar un Card PayPal. Daca stie cineva de unde pot sa imi cumpar unul, si cat costa. MUltumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu de card PayPal ai nevoie ci de un card de debit de la o banca, de regula Visa Electron ori Maestro. Daca nu ai 18 ani nu poti sa obtii cardul. Daca ai implinit varsta poti merge la orice banca, cu cartea de identitate, stiu ca la unele obtinerea cardului este gratuita, de ex.la BCR. Numai bine!

| ΔH a răspuns:

Trebuie sa-ti fac card compatibil cu platile online.
Sunt acele carduri unde datele inscriptionate pe ele sunt in relief.