| GegGeorgian a întrebat:

am o cladire in Lacu Sarat, cam cat un service de capacitate 2 masini, am incercat initial sa deschid un service dar m-am lasat pagubas ca nu as fi avut nici un profit consider eu..As dori sa imi deschid ceva, din care sa scot un profit destul de mic pentru inceput..banii de pe o zi pe alta, nu vreau sa ma imbogatesc din asta, doar vreau sa am o mica afacere din care sa pot trai foarte decent! Initial m-am gandit sa deschid un xbox. fiind intr-un sat destul de mic, cu foarte multi copii ma gandeam ca la un pret de 5 lei ora lumea ar veni deoarece nu prea ai ce alta activitate sa faci in acel sat..asta ma ajuta cu banii de pe azi pe maine, era o investitie mica. si totusi putea fi rezonabil insa nu prea am incredere sa plec pe acest drum. M-am gandit la un magazin, insa sunt prea multe..nu ar fi deloc profitabil. Ce mi-ati recomanda pentru inceput cu o investitie mica pentru inceput?

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

O mica carciuma?
2.o poti transforma intr un mic depozit spre inchiriere?

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Chestia cu xbox-ul e buna, si pe parcurs execelezi, mi se pare foarte ok.
Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaneSchizophrenia):

Parerea mea ca cu xbox-ul ai venit doar in perioada vacantei. Lacul Sarat de Braila este un sat si ca mai toata lumea saraca nu cred ca parintii copiilor vor vea zilnic cate 5 lei sa dea copiilor pentru internet.Si copii nu sunt de doar o ora stat pe internet. Plus de asat sunt taxe foarte mari care trebuie date la stat, eventual un angajat platit pentru depanare, internetul de platit, etc.Nu ii mai ajunge de trai decent.La tara nu e de afacere acum cand toate afacerile sunt deja puse pe roate de mai mult timp.Aici la mine in sat nic macar frizeria nu va face ceva deoarece lumea se tunde una pe alta. Magazinele du faliment unul dupa altul. Poate doar o moara de malai si tarate sa scoata un mic profit.

| GegGeorgian explică:

Alte idei? big grin