| ktalyn178 a întrebat:

am o intrebare :
Care este pretul (pe pagina) pentru tiparirea unei carti?
Sa va explic mai bine, profesorul meu de romana vrea sa scoata prima lui carte (satiro-erotica) si eu m`am oferit sa o tiparesc (adica sa o scriu in WORD ca mai apoi sa o scot la imprimanta). Problema e ca nici unu dintre noi nu stie care este pretul pe pagina pentru o astfel de tiparire, sa stiu si eu cati bani sa-i cer omului big grin. Unii prieteni spuneau 40 de bani pe pagina thinking Voi ce credeti? cam ce pret?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

La xeroxuri este in jur 0. 1 lei adica 10 bani pagina fata verso. Tu daca scoti la imprimanta poti sa ceri mai mult, mai ales daca si tehnoredactezi.

| gloria_1375 a răspuns:

Cred ca ar fi corect sa iti treaca numele dupa Descrierea CIP a Bibliotecii Nationale la tehnoredactare... daca toti muncesti poti sa iti treci si tu in ceva ca ai tehnoredactat o carte...

| Lora a răspuns:

La pim e 5 bani cred ca am zis bine nu stiu ca eu nu ma pricep cu banii astia, jumatate din o mie de lei cum era inainte banutzul ala rotund si argintiu. Dar daca tot te-ai oferit tu sa i-o scrii pe calc, cred ca ar fi frumos din partea ta sa nu-i ceri bani, ai avea o alta imagine in fata lui, si sunt sigura ca te va lauda in cancelarie si vei avea numai de castigat de pe urma asta.

| Cherry56 a răspuns:

Este fraier daca crezi in tot ce zice tipu si referitor la faza ca CV-ul... te asigur ca poti visa incontinuare rolling on the floor

| ktalyn178 explică:

@ Ourano ...pai eu prima oara m`m oderit sa-l ajut, adica, sa-i fac o favoare, el cica : "nu vorbim de favoruri, nu vorbim de la elev la profesor acu` si ca parteneri de afaceri" laughing. el e hotarat sa ma plateasca.

@ gloria. normal ca`i spun sa imi treaca si numele meubatting eyelashes sa am si eu ceva in plus de scris pe C. V. big grin

| ktalyn178 explică:

Intrebarea e "cam ce pret?".
Cherry, on topic te rog...