| Toxi2KWorld a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu deschiderea unei firme. eu am terminat scoala numai sunt elev am 18 ani si vreau sa stiu daca platesc taxe sau daca taxele sunt mai mici pentru cei de varsta mea cei care stiu despre firme mai multe sa-mi lase si facebookul sa vorbim mai multe! Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxele sunt aceleasi pentru toti, cu exceptia cazului ca infiintezi o firma de tip SRL-D, in conformitate cu prevederile OUG nr.6/2011, pentru stimularea înfiinţării şi dezvoltării microîntreprinderilor de către întreprinzătorii debutanţi în afaceri, cu md. si compl. ulterioare.