| ronantheodor a întrebat:

Am o ruda care acum ceva timp vroia sa plece in Germania pentru un loc de munca. Nu stiu ce firma/persoana a gasit, dar a luat "teapa". Acum, a doua oara, tot in Germania a planificat la o fabrica de perne. Tipu' care o duce este din Arad (ce am auzit) si cere sa i se depuna 30 Euro in contul lui, el pretinzand ca au mai achitat inca 12 persoane. A lucrat la o agentie de turism, si cica salariul (la fabrica de perne) este de 1200 Euro. Tipu' nu are firma, contul este pe persoana fizica, e din Arad, cere 30 Euro... FOARTE dubios. Voi ce parere aveti?

P.S.: Nu stiu daca este categoria corecta... scuze.
P.P.S.: "Ruda" asta este cam... intelegeti voi.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ţeapă.

| darrio2007 a răspuns:

Este teapa.Omul aduna bani de la mai multe persoane. Apoi cand si-a adunat o anumita suma, dispare.

| TheStory a răspuns:

Teapa.

| AnonymousQ666 a răspuns:

Este teapa, asa au luat si unchiul si matusa mea... voiau sa mearga in Italia, tot cu un asa zis om, si au cheltuit o groaza de bani, degeaba. straight face