Întrebare recomandată | FizZAleX a întrebat:

am si eu o intrebare legata de Credite bancare. Am un venit lunar de 1400 lei pe cartea de munca, cam ce suma as putea lua de la banca? Vreau sa imi iau o masina si o suma de bani o am deja dar sunt curios cat as putea lua de la banca, pentru a achizitiona o masina mai buna.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand n-ai venit lunar pe cartea de munca, aceasta nu mai exista din 2011.
In al doilea rand se ia in considerare salariul net si acesta este mai mic decat salariul de incadrare.
Pentru a alege banca te poti uita pe finzoom.ro, la credite de nevoi personale si alegi banca cu DAE mai mica.

| deeamaria a răspuns:

Dacă ai 33% din valoarea maşinii şi 1.400 lei (net nu brut) realizezi scorringul de acordarea creditului. Mă refer aici strict la bănci nu la cooperativele de credit!

| Mirceaeliade a răspuns:

Pai la 1400 lei BRD mi-a acordat 250 mil bani vechii.
Deci calculeaza acum singur.
Garanti tot atat plus ca pe siteul la BCR ai un calculator, nu e el tocmai exact pentru ca nu iti pune si asigurari dar e ok.

| FrozenKing a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu un angajat al banci el iti poate explica cel mai bine.

| NistorAndrei0764345124creditebancare a răspuns:

Buna! La un venit NET de 1.400 lei te-ai incadra la suma de aproximativ 20.000 lei (noi). Dar dapinde de mai multi factori si anume: daca esti in Bucuresti, daca firma la care lucrezi este,, ok", daca mai ai copii si asa mai departe. Daca doresti ma poti contacta pe numarul 0764345124, in caz ca vrei sa afli mai multe detalii. Numele meu este Nistor Andrei sunt intermediar financiar-bancar si imobiliar. Chiar daca ai o simpa intrebare ma poti contacta. O zi buna!