Întrebare recomandată | xCockTail a întrebat:

.. As vrea sa fac un imprumut la Vivacredit dar as vrea sa stiu daca sunt oameni serios, totu se face pe internet fara chitanta fara harti nimic, de unde stiu ca nu o sa platesc in plus suna cerut de 2-3 ori

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

In primul rand nu ti se va acorda creditul daca nu ai vechime cel putin 6 luni la un loc de munca si daca nu ai incheiat un contract pe perioada nedeterminata.
In al doilea rand sunt niste tepari, in sensul ca dobanda este in continua schimbare in functie de cursul euro.

Exemplu : Pentru un credit de 1000 RON ti se va spune ca vei ajunge sa dai inapoi in jur de 1700 RON pe o perioada de 12 luni.Dar la sfarsit te vei trezi ca a crescut euro si vei da inapoi 2000-2300 RON.

Nu conteaza moneda in care faci imprumutul deoarece tot este raportat la euro.

Sfat : Las-o balta!

3 răspunsuri:
| vavitza a răspuns:

Oricum te complica, ca sa nu ai batai de cap mai tarziu... cine stie ce e cu ei. Du-te la o banca de incredere, nu da datele tale oricui.