| saidkique a întrebat:

Dau fuda daca imi spuneti care e cea mai simpla metoda de rootare Samsung I9000 care ruleaza gingerbread xxjw4, firmware 2.3.6? Daca ati reusit sa vi-l rootati imi spuneti si mie cum ati facut-o? Am auzit ca se formateaza tot in telefon, plus cardul SD si nu as vrea deoarece am jocuri originale cumparate si descarcate. As vrea sa il rootez ca sa fac reverse tether, pentru a avea internet prin cablul USB.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu am reusit, dar mai mult decat root, ca nu m-am multumit numai cu root. formatearea in in alc caz, ceva mai particular. Daca ai jocuri originale, totusinu vad problema. daca chiar is orginale, google play le pastreaza, si cand e vei loga cu acelasi cont, le poti instala iar.

| saidkique explică (pentru sltlp):

Dar eu vreau doar sa il rootez. Atata tot. Nu vreau sa il si formatez fiindca mi-e sila sa reinstalez toate aplicatiile de la capat. Am vazut ca merge cu o anume aplicatie pe PC, superoneclick. Dai doar un click si voila. Telefon rootat prin cablu USB. Oare sa fac asa?

| sltlp a răspuns (pentru saidkique):

Dada, o sa fie amuzant, o sa morr de ras cand o sa icnerci cu superoneclick. pe 2.3.6 nu merge cu superoneclick. oricum, ideea e ca, sincer, t-am zis de acea formatare cu un scop. Samsung galaxy s+ 2.3/2.2=fail. Aveamc a scop sa te ajut sa pui android 4.0, daca vroiai, deoarece era gaa root-at, se misca mai bine, ma rog. Daca vrei doar root descrci http://www.mediafire.com/? zlgpm9xejpsve44 parola e "vio". din odin, pui tlefonul in download, dupa care la pda selectezi celalt fiiser, dai start, astepti, si aici e problema la 2.3.6, fie va fi root-at, fie nu se va mai deschide. astept sa vad ce spui