| ruficape a întrebat:

cam ce joburi pot gasi daca nu am bacul dat? Si cam ce salarii sunt?

Răspuns Câştigător
| Alive99 a răspuns:

Salut bro, asculta la mine, eu am studii medii si sunt electrician.Castig aproximativ 3800-4000 lei pe luna, si nu am bacul luat.Nu te lua dupa ceilalti de au raspuns inaintea mea, ei vor lucra ca ospatari la un restaurant ieftin cu minimul pe economie.
Poti gasi diverse job-uri in instalatii, constructii, livrari, manipulant.Si poti castiga chiar si 3000 lei.
Viata nu jnseamna doar bac luat si munca de birou, pentru ca exista nevoia de oameni in diferite domenii.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La pregătirea ta, minimul pe economie plus bonuri dacă angajatorul dă

| Alive99 a răspuns (pentru sierra1):

Si tu, termina cu prostiile, scrii putin si prost

| sierra1 a răspuns (pentru Alive99):

Aaa, tu ești ăla cu "am 20 de ani si nu am noroc..."

Te ințeleg, te identifici cu intrebătorul nostru la capitolul pregătire egal zero. Vezi tu, d-aia n-ai noroc și că-ți bagi deștele unde ți le și prinzi

| Alive99 a răspuns (pentru sierra1):

"Deștele".Atat am avut de spus.

| sierra1 a răspuns (pentru Alive99):

Tot nu ințelegi, trebuie.-să discut la nivel de electrician, amu, pricepi?

| Alive99 a răspuns (pentru sierra1):

Din cate am observat, nivelul tau de gandire este unul slab din punct de vedere social. Daca inca judeci o persoana dupa studiile si locul unde traieste, inseamna ca nu ai avea dreptul de a vorbi.De ce spun asta? Pentru ca inca nu esti matura mintal astfel incat sq recunosti calitatile unui om.Nu toti oamenii de succes au avut studii superioare si uite unde au ajuns.Si spre surprinderea ta, nu au lucrat la fabrica, pur si simplu au incercat si au fost primiti.In ziua de azi,studiile nu mai sunt asa de apreciate precum productivitatea. Tine minte vorbele mele,unul cu studii superioare dar care nu stie nimic,nu va obtine vreun post in muncile de jos (electrician,instalator), dar unul cu studii medii si care are habar, va ajunge pe un post decent, pentru ca, exista cursuri de calificare draguta.Esti bun,stii sa faci si te duce capul? Nicio problema, cu un curs de calificare devii ce vrei tu.
Asa ca te rog frumos, nu mai privi lumea de sus cu studiile tale pentru ca noi, astia de fabrica, nu dam 2 lei pe studiile tale.

| sierra1 a răspuns (pentru Alive99):

" Alive99 a răspuns:
- nivelul tau de gandire este unul slab din punct de vedere social
- nu ai avea dreptul de a vorbi
- nu esti matura mintal
- studiile nu mai sunt asa de apreciate
- Tine minte vorbele mele"

oooo, atâta inteligență pe metru pătrat, n-am mai văzut și nici nu cred că o să mai am onoarea, vreodată! Sigur le-ai scos din puțul gândirii tele? Dacă da, clar că te propun pentru un nobel. Sau două.

| Alive99 a răspuns (pentru sierra1):

Nu are rost sa ma complic.

| sierra1 a răspuns (pentru Alive99):

Un nobel, Sau două?

| Alive99 a răspuns (pentru sierra1):

Touche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutor de bucătar, cameristă, barman, ospătar.

| Zosima123 a răspuns:

In fabrica. Sau poate ceva vânzător la mall... Nu știu.
Însă în fabrici te primește și fără bac, și e clar că nu te pune șef de echipă sau de schimb, ci vei fi și tu un simplu muncitor care isi va face treaba. La fabricile din Vestul țării, precum judetul Arad, angajează de la 2300 lei brut pe lună. + Bonuri de masă, și alte bonusuri