| MihaelaDart a întrebat:

Ce banca îmi recomandați pentru deschiderea unui cont in euro? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Stropdeploaie a răspuns:

BancaTransilvania!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

ING

| Adry05 a răspuns:

ING, the best

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Știu, dar uitându-mă pe internet te rupe la comisioane la fiecare extragere de bani din străinătate. Ing este bun pentru România, nu și în străinătate. Am avut la ing mulți ani, până acum 2 ani când l-am închis.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Berede. Nu mă lasă roboțelul să pun majuscule.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sunt multe aspecte de luat in calcul, in primul rand la ce vei folosi contul respectiv/serviciile bancii respective si ultimul, dar cel mai important, politica de taxe si comisioane. Sfatul meu este sa studiezi oferta a cel putin 3-4 banci si sa alegi pe cea cu costuri minime pentru nevoile tale.

| MihaelaDart explică (pentru andreia67):

Ai dreptate! M-am uitat pe acest tabel și cum mi-a sugerat mai sus Banca Transilvania, aceasta oferă cam ceea ce as vrea eu. La sume mari ramane cel mai satisfăcător și mi-ar conveni decât vechiul cont avut la ING. https://www.finzoom.ro/......0859347a7/