| Polinco a întrebat:

Ce trebuie sa primesc un extras se cont de la banca? Ma duc la banca si cum cer? Ce trebuie sa am la mine? Buletin si cardul?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la unitatea bancara unde ai contul si soliciti un extras de cont. Ai nevoie doar de cartea de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îl poți solicita și din aplicația de banking. La ce bancă ai cont?

| Polinco explică (pentru anonim_4396):

La Banca Transilvania, dar chiar nu stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Polinco):

Atunci suna la numărul de pe spatele cardului, apeși tasta 2, apoi 0, și o să-ți trimită un link către BT Visual Help.

| aneliram a răspuns:

Eu am putut sa cer extras de cont online, la raiffaisen (scuze daca nu e scris corect)

| Polinco explică:

Tin sa mentionez ca am 17 ani si contul este pe mama, dar cardul este pe numele meu. Mama trebuie sa vine sa ceara extrasul?

| Bella993 a răspuns:

Te duci la banca cu buletinul si ceri un extras de cont. E simplu.