| Popescu_Roxana_2001_ZIbr a întrebat:

Fratele meu vrea sa imi bage niste bani pe cardul meu personal de la BCR...el mi.a cerut sa merg la acea banca unde am facut cardul si sa cer un EXTRAS DE CONT...

La ce e bun acest extras de cont si de ce are nevoie de el ...am cautat pe internet si imi scrie ca acest extras de cont te ajuta sa vezi tranzactile.
..ma puteti ajuta ...si ce trebuie sa iau la mine buletinul?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Extrasul de cont este bun in cazul lui sa vada numarul tau de cont bancar unde i ti poate trimite el banii, dar sa stii un lucru, la orice tranzactie banca percepe comision, adică daca el i ti trimite bani in contul tau de exemplu el poate are card la Ing, Brd sau banc post deci alta bancă nu tot la Bcr cum ai tu, băncile intr e ele la aceasta tranzactie percep comision, si tu o sa retragi de pe card o sumă mai mică decat i ti trimite fratele tau, pentru a obtine extrasul de cont de la Bcr, te duci tu personal cu buletinul tau original de identitate, banca nu acceptă copia buletinului, ci doar originalul, intrii in bancă si rogi la ghișeu o domnișoară drăguță sa i ti dea si tie extrasul de cont, dai buletinul ea te va cauta pe calculator, si in maximum 5 minute vei avea extrasul de cont. Cel mai bine ar fi ca fratele tau sa i ti dea personal banii, asa eviti stresul si plata inutila a comisionului, ce varsta ai? Mersi.

| Popescu_Roxana_2001_ZIbr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am 15 ani...el vrea sa imi bage bani pe fiecare luna si nu ne putem vedea chiar pe fiecare luna doarece este distanta foarte mare...

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.

| Violleta2022 a răspuns:

Extrasuld e cont este o lista cu tranzactiile bancare, efectuate pentru contul respectiv.

Cand te duci la banca, trebuie sa ai cardul bancar si buletinul!