| TheCuttter a întrebat:

Cine poate sa imi spuna daca este legal sa cumperi chimicale de pe site-ul chemicalwire.com? As vrea sa iau ceva prin posta si nu sunt sigur dacaeste legal in Romania si nu vreau sa ma trezesc cu politia la usahappy

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ori nu ti-l trimit daca verifica legislatia, ori vei avea probleme cand vei incerca sa il ridici din tara. Cel mai bine e sa nu te complici.

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Citeste " termeni si conditii" http://chemicalwire.com/terms-and-conditions/

| Dismally a răspuns:

Depinde ce anume vrei sa cumperi, unele lucruri ar putea fi legale in Anglia dar ilegale in Romania happy

| TheCuttter explică (pentru Dismally):

Asta e problemahappy ca la terms and conditions spune ca ar fi ok in orice tara din Europa. Insa ce vreau eu sa iau stiu clar ca e ilegal...dar ma gandeam ca daca e site de unde sa cumper nu ar fi problemehappy

| Dismally a răspuns (pentru TheCuttter):

Daca este ilegal in Romania nu comanda happy Si eu vroiam sa cumpar ceva din Statele Unite dar la noi este interzisa acea substanta din pacate.

| TheCuttter explică (pentru Dismally):

Pai si ce o sa se intample? nu imi vine pachetul acasa? si dupa ce am citit eu pe wikipedia...si in Anglia este interzisa substanta din 2009...nush dc se da pe site-ul acesta

| TheCuttter explică (pentru Dismally):

Mersi de raspuns happy...dar eu tot cred ca nu prea au ce imi face... daca ar fi ilegal nu as putea cumpara pe o adresa din Romania

| Dismally a răspuns (pentru TheCuttter):

Ba da, poti cumpara, cei din Anglia nu au obligatia sa verifice daca substanta este sau nu legala in Romania, tu trebuie sa faci asta, iar cand pachetul va fi verificat nu poti spune ca nu ai stiut despre acea substanta care este interzisa happy

| Dismally a răspuns (pentru TheCuttter):

Ori nu ti-l trimit daca verifica legislatia, ori vei avea probleme cand vei incerca sa il ridici din tara. Cel mai bine e sa nu te complici.

| Hppy a răspuns:

Stai calm este legal daca nu ar fi legal nu ar mai fi saitu