| Zayn007 a întrebat:

Cum imi poate trimite bani un prieten din Australia? Cea mai simpla si cea mai ieftina cale daca stiti. Fundaa :X

Răspuns Câştigător
| lemar a răspuns:

In acest caz cautati o banca ce are sucursale in Australia si in Ro.Se pot face depuneri numerar direct in contul deschis la acea banca iar acestea se vor vedea online. Aceasta depunere se poate face si la o banca corespondenta unei banci din Ro (sumele depuse pot fi retrase a doua zi)Pentru a afla lista bancilor corespondente intrebati la banca unde aveti deschis cont.
Regula: in sistemul bancar intotdeauna mei repede inseamna mai scump iar urgenta inseamna comision dublu sau triplu.

2 răspunsuri:
| lemar a răspuns:

Paypal.com dar presupune cont si card de credit

| Zayn007 explică (pentru lemar):

Stiam deja de paypal, dar vroiam altceva... daca ii baga pe paypal trebuie sa stau cu tranzactii de pe paypal in contul bancii etc... vreau ceva mai direct daca intelegi ce vreau sa spun.

| lemar a răspuns (pentru Zayn007):

In acest caz cautati o banca ce are sucursale in Australia si in Ro.Se pot face depuneri numerar direct in contul deschis la acea banca iar acestea se vor vedea online. Aceasta depunere se poate face si la o banca corespondenta unei banci din Ro (sumele depuse pot fi retrase a doua zi)Pentru a afla lista bancilor corespondente intrebati la banca unde aveti deschis cont.
Regula: in sistemul bancar intotdeauna mei repede inseamna mai scump iar urgenta inseamna comision dublu sau triplu.