| lupumarius a întrebat:

Mi-Am cumpărat un aparat foto acum 6 luni și reușesc sa fac poze bune, dar as vrea sa reușesc sa scot și profit din meseria de fotograf, dar nu știu Cum sa mă fac renumit ca fotograf mă poate ajuta cineva? Contul meu de Instagram este "ph.lupu" ca sa vedeți pozele!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Faci ucenicie pe langa un fotograf cu reputatie.
Povestea un fotograf cu cineva, ca a inceput sa faca de la inceput contract de voluntariat (parca), cu parintii adolescentilor pe care ii ia la evenimente, pentru ca s-a saturat sa ii invete meserie un an, iar cand are nevoie de ei, sa fie refuzati pe motiv ca "am si eu eveniment in seara aia" laughing
In caz ca vrei fotografia doar ca arta, si nu vrei sa fii fotograf la evenimente, atunci nu ramane decat sa exersezi, sa investesti in aparatura, si sa te inscrii la toate concursurile la care ai acces.