| Byankaa66 a întrebat:

Funda! Am un aparat foto Olympus X-20 si am mari probleme cu el de cand l`am cumparat. Nu stiu ce fel de baterii sa cumpar pentru ca tot ce am cumparat pana acum nu a fost bun. L`am dus si la reparat dar tot degeaba, se blocheaza cand vreau sa fac poze. Am luat la un moment dat cv baterii care nu mi-au creat nu stiu ce probleme dar sunt prea slabe, nu tin foarte mult timp. Ma poate ajuta cineva cu vreo idee? ce baterii sunt bune in general pentru un aparat foto? sau pentru acest tip de aparat?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu baterii reancarcabile.

| Acelashy a răspuns:

Am si eu un aparat foto asemanator.si am avut aceeasi problema...la acest tip de aparat merg doar bateriile alcaline numite VARTA..am incercat cu tot felul de baterii dar degeaba..pana intr-o zi cand am gasit aceste baterii.sunt singurele care merg la acest aparat... funda?