| ELITE00BAT a întrebat:

pot sa fac un imprumut la 18 ani pentru o afacere cu tata

5 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Doar varsta este o informatie insuficienta pentru un raspuns. Oricum varsta este un dezavantaj, mergi la o banca si discuta exact situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti,daca intrunesti conditiile cerute de banca.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Numai daca il face tatal tau!

| ELITE00BAT explică (pentru PanaceuUniversal):

Dc eu nu pot?

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru ELITE00BAT):

In genere pentru a primi un imprumut trebuie sa fii angajat cu un venit stabil, iar in functie de venit se stabileste si limita de imprumut.
Deasemenea daca esti proprietarul unui imobil poti sa faci o ipoteca si sa ai parte de un imprumut direct proportional cu valoarea imobilului.
Daca ai 18 ani nimeni nu are incredere sa iti dea un imprumut deoarece nu esti angajat ( deci nu au securitatea ca vei putea sa le returnezi banii ) si pur si simplu din cauza varstei!