| danut2323231231 a întrebat:

Salut TPU, va rog mult sa imi recomandati un site de pe care pot achizitiona bitcoin (sau orice alta moneda). As vrea sa intru in lumea criptomonedelor si as vrea sa imi recomandati un site de pe care pot achizitiona monede virtuale, nu neaparat bitcoin, vreau sa imi faceti niste recomandari, ce as putea achizitiona cu 5 euro si credeti ca va creste. Daca credeti ca gresesc mult si e mult mai complicat cu criptomonedele va rog sa ma corectati civilizat, nu vreau sa ma luati la misto sau ceva de genu. Multumesc

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa imi recomandati un site de pe care pot achizitiona bitcoin"

danuț mamă, tu știi cât costă UN bitcoin? mai bine ia-ți alt pc să nu mai auzi dintr-o data un sunet ciudat când te joci

| danut2323231231 explică (pentru sierra1):

Eu vorbesc de site-uri de investitii, of of...

| sierra1 a răspuns (pentru danut2323231231):

Dănuț mamă, repet: tu știi cât costă UN bitcoin?

| danut2323231231 explică (pentru sierra1):

Te rog eu, nu mai vorbi tu cu mine asa ca nu cred ca esti mai "batran" ca mine

| Kerre a răspuns:

Sunt cativa care ti-au explicat deja ca preturile fluctueaza foarte mult, care ar fi valoare unui bitcoin etc. O sa fiu pe subiect, un site sau aplicatie de pe care poti achizitiona cryptomonede (sau care ar fi dupa parerea mea unul dintre cele mai bune) este Binance. Este un site/aplicatie foarte usor de folosit dar pana la urma nu conteaza website-ul de pe care faci tranzactii, ci experienta pe care o ai in acest domeniu. Cu 5 euro nu te astepta sa castigi ceva masiv si pe termen scurt. Sfatul meu este ca inainte sa investesti in ceva, documenteaza-te cat mai mult si investeste o suma mai mare daca vrei sa ai rezultate la fel. Dar ai grija, nu investi decat bani pe care esti dispus sa-i pierzi.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Valoarea curentă a unui Bitcoin este aproximativ 35.000€ si are fluctuați de la o zi la alta. Situri din care poti achizitiona astfel de monede sincer nu știu pentru că eu unu nu cred in astfrl de " investiții ". Vrei să faci investiții investește in ceva real. Fie cash ( gen valută, euro, lire, franci elvetieni, dolari ) sau in metale prețioase gen aur, platină, argint sau chiar pietre prețioase sau semi prețioase. Da e adevarat iti trebuie un capital serios nu 5€ dar e mult mai sigur. Investițile astea in " monede virtuale " e un joc piramidal efectiv cei care au pus baza astfel de monede profită si e posibil să dispară peste moapte. Poate sunt eu prea exagerat dar merg pe principiul ce e in mână nu e minciună.