| Polinco a întrebat:

Salut TTPU!

Am 17 ani si am card de debit, dar contul e pe numele mamei mele si cardul e pe numele meu si am nevoie de un extras de cont. Mama trebuie sa mearga la banca sa ceara extrasul daca contul e pe numele ei?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Sintem in 2020. De online banking ai auzit?

| Polinco explică (pentru GabiDumitrescu):

Suntem în 2020. De  din A ai auzit?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Polinco):

Nu, pentru ca nu folosesc stilul de scriere adoptat de imbecilii de la academie decat daca sunt platit pentru asta. Altfel, scriu asa cum am invatat. Ceva la subiect ai de zis?

| Bella993 a răspuns:

Daca contul e pe numele ei, da.

| Polinco explică (pentru Bella993):

Trebuie sa fiu si eu prezent?

| M1989 a răspuns (pentru Polinco):

Buna...Nu. poate doar mama ta pentru eliberarea extrasului de cont.

| Bella993 a răspuns (pentru Polinco):

Nu. Contul e pe numele ei, deci, doar ea poate sa scoata extras de cont. Tu esti minor, nu are nicio legatura cu tine.