| larousee a întrebat:

Am un card la raiffeisen bank care mi-a expirat in iulie 2010. maine am nevoie de un extras de cont. daca merg la banca imi vor putea prelungii cardul? imi voi primi extrasul imediat? sau mai rapid e daca imi fac alt card. la alta banca as prefera oricum

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci alt card la alta banca pentru ca extrasul de cont ti-l face imediat. Fie iti prelungeste (daca se mai poate) cardul, fie iti face altul, dar iti deschide pe loc alt cont si iti poate da extrasul de cont (banuiesc ca iti trebuie pentru. nr. IBAN) si in 3-5 zile (parca) iti da si noul card.

2 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Când mergi la bancă pentru extrasul de cont poţi să-ţi ridici şi noul card care a fost emis de bancă în luna expirării celui vechi. Trebuie doar să te prezinţi la bancă cu actul de identitate şi cardul vechi.

| gsmro a răspuns:

In momentul in care ti-a expirat cardul, nu inseamna ca nu mai ai cont, ci doar nu mai ai facilitatile cardului; cu alte cuvinte ar trebui sa iti primesti extrasul de cont imediat. Iar referitor la card, cel mai repede si usor e sa il prelungesti.