| gab0ru a întrebat:

Salut tuturor! Dacă mă duc într-un magazin Altex și vreau sa cumpăr ceva în rate dar pe numele tatălui căci este pensionar mi se oferă? Dacă el nu este cu mine?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. Trebuie sa aplice personal pentru un credit, sa astepte aprobare

| Andreeush a răspuns:

Nu, el personal trebuie sa cumpere.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu,e nevoie de semnatura dumnealui.

| Sarcopt a răspuns:

Nu

| Florin0012 a răspuns:

Nu poți pentru ca chiar dacă numele de familie coincide, trebuie semnătura lui personală, degeaba le zici tu ca el vrea (tatăl tau) că ei nu au de unde să știe ce ai tu de gând. Trebuie sa fie tatăl tău acolo sa zică da vreau, sau da sunt de acord și sa semneze. Altfel nu se poate, numai dacă scoți pe numele tău. O seara faina, fundă?