| Inocentius a întrebat:

Un prieten are o garsioniera si ne-am gandit amandoi sa deschidem un magazin sexshop la el in garsoniera.Garsoniera e la parter si mai are 1 metru jumate de teren in afara ei.Deoarece va fi singurul magazin din oras am zis noi ca va fi o afacere buna.Transportul de produse trebuie facut din alt oras.E adevarat ca ele pot fi cotizate si dupa ce vor fi vandute? Inafara de aprobarea primariei si nu stiu ce contract de vanzari de la notariat de ce mai este nevoie pentru a deschide acest sexshop.E prima oara cand incep o afacere si as vrea sfaturi despre cum trebuie sa intemeiez acest magazin si ce trebuie sa am in vedere dupa ca sa nu fiu pacalit si pareri despre cat ar trebui sa investim iar apoi cu ce pret sa le vindem pentru un profit bun.As dori si o lista intreaga de produse sexshop si cu pretul fiecaruia. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e singurul in oras, va merge.Numai in cartierul meu cred ca sunt vreo 2-3 sexshopuri si merg binebig grin. Nu din dorinta oamenilor de a cupara in interes personal, ci multi cumpara pentru cadouri, glume etc.Nu cred ca sunt cotizate dupa ce le-ai vandut. Daca esti incepator cel mai bine mergi la un consultatnt financiar si intreaba-l pe el ce este de facut. Legate de partea cu sexshop-urile, ma depaseste putin domeniul, nu stiu exact ce legi mai sunt acum pentru.

| ElizzaTPU a răspuns:

Ai dori o lista intreaga de produse sexshop aici? Pe tpu.ro?
Imi faci impresia ca esti naiv si usor de pacalit, ai grija in ce te bagi :)

Incepe cu produse putine sa vezi cum merge daca te descurci. Exista competitie serioasa deja.

Gaseste-ti un supplier pentru rochii, vibratoare si eventual produse pentru barbati. Comanda putin prima oara.

Urmareste discutiile pe forumuri : http://bit.ly/IbJtzV
Documenteaza-te bine si ai grija la calitatea produselor. O poti incurca usor!

Bafta!
Adrian
http://www.adrianstoian.ro

| Haze a răspuns:

Ba sincer nu stiu cat de bine iti va merge cu sex shop`u mai ales ca romanii nu-s in stare sa-si traga un prezervativ pe penis dapai sa mai si foloseasca jucarii sexuale, cine stie in ce localitate de indoctrinati stai etc. e complicat! eu nu iti zic sa renunti da gandeste-te bine inainte sa investesti bani

| alessia5158 a răspuns (pentru Haze):

Ai perfecta dreptate!--- decat sa dea o caruta de bani pe aceste jucarii, romanii devin foarte inventivi chiar daca, unii dintre ei, ajung la spital tocmai datorita "inventiilor ".

| Haze a răspuns (pentru alessia5158):

True! laughing

| rocketguy3321 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar atata pot sa spun:
Scump doamna scump, dincolo era mai ieftin!winking

| Inocentius explică:

E un oras destul de mare si cu mai multe localitati injur care nu au licee si vin aici.As dori o lista de produse daca stiti.Multumesc