| CeZzZaR a întrebat:

Vreau sa iau de pe E-bay un lot de aproximativ 100 casti din China. Am doua intrebari:
1. Ce taxe mai platesc cand ridic coletul din tara?(Am inteles ca atunci cand ridici coletul mai platesti TVA 24%+ taxe vamale, este adevarat?)
2. Din ce tari trebuie sa vina coletul ca sa nu se plateasca aceste taxe?
3. Ce pot face ca sa evit aceste taxe?
Multumesc

3 răspunsuri:
| raluca250 a răspuns:

Se plateste cam 10 $

| escobar1949 a răspuns:

1 -da este adevarat. pentru produsele din China, Usa, Canada platesti aceste taxe.
2 -Toate tarile din Europa
3-Poti vb cu vanzatorul sa iti trimita produsul ca "gift" daca e de acord dar nu poate la un lot de 100 de casti de exemplu, doar cand cumperi cateva produse. Daca ai pile la posta te poate ajuta sa scapi de aceste taxe contra unei spagiwinking

| CeZzZaR explică:

Dar daca le iau din Europa, tot mai platesc Tva, nu?
Mersi pentru raspunsuri