| Onitzaaa a întrebat:

Buna, as avea unele nelămuriri despre site-ul Zaful. Am înțeles ca acesta este un site din China, iar atunci când îți comanzi ceva trebuie sa plătești și taxe vamale, pe lângă prețul coletului. Întrebarea mea este unde se plătesc aceste taxe vamale și dacă pachetul ajunge acasa? Iar in condițiile in care pachetul nu ajunge acasa, unde ar trebui sa merg după el?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu plătești nimic în plus decât îți zic ei când finalizezi comanda

| mihai69 a răspuns:

Taxele se plătesc la oficiul poștal vamal.
Nu ajunge acasă.
Tot la oficiul poștal vamal de care aparții.
---
PS în funcție de valoarea mărfii primite, plătești fie doar TVA, fie nimic, fie TVA + Taxe vamale. Dar oricum ar fi, trebuie să fie vămuit.

| LPCTSTR a răspuns:

Iar asta este intrebare pentru "Dragoste si sex"? :-\

| Onitzaaa explică (pentru LPCTSTR):

Poate am postat-o aici pentru ca e cea mai urmărită categorie și oricum o sa fie mutată?‍♀️

| LPCTSTR a răspuns (pentru Onitzaaa):

Nu draga, nu este cea mai vizitata categorie, lasa cliseul cu popularitatea categoriei ca-i obosita si anosta.
Ori folosesti TPU corect, ori iti inchizi contul.