| Bîrsan_Bogdan_2001 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe Aliexpress in valoare de 200 de dolari. Daca am selectat tara din care sa vina coletul ca fiind Polonia, mai platesc taxe vamale? Ma gandesc ca nu, pentru ca este din UE, dar pe de alta parte, site-ul este chinez. Dau funda pentru raspuns

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tot ce ai de plătit îți arată la check out, atât, nu-ți mai apar costuri suplimentare după

| Nonononono1 a răspuns:

Daca nu iti apare la totalul comenzii, nu, nu le platesti. Poti sa comanzi si din China de la comerciantii care ofera free shipping si tot nu le platesti. Cu toate astea, depinde si de marimea coletului. Din cate stiu, daca este peste 10 kg, este posibil sa se adauge o mica taxa.