| Cosmin_Bogdan_Sarealba_1999 a întrebat:

Vreau sa imi deschid...sa fac ceva.o afacere aici la tara unde sunt si nu stiu ce sa fac!
M.am gandit la cateva dar astept de la voi cateva sugestii?
Mentionez ca sunt in zona de campi!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa.ti o fabricuta de greble, sape, furci etc...
Poate au nevoie oamenii de pe la sate

| Adib123 a răspuns:

Buna, depinde de teren. Daca terenul poate fi monitorizat, adica daca e in zona locuita sunt foarte multe care se pot cultiva, asa niste exemple, goji, catina, nuci, alune, afine, etc. Daca nu ai posibilitatea sa monitorizezi ai de ales doar sa cultivi ceva ce poate fi greu furat, cum ar fi Paulownia. Aici am gasit cateva informatii http://3afaceri.blogspot.ro/2013/12/idei-de-afaceri-paulownia.html. Ar fi mai fi si alte variante cu un teren, dar depinde zona, adica daca sunt ceva obiective turistice prin zona, lacuri, etc, sa mergi pe ideea de cabane de inchiriat pentru cazari turistice. Initial incearca sa mergi pe ideea pentru care ai cele mai multe resurse disponibile si daca nu sunt resurse poti vinde si sa te orientezi spre alt domeniu mai accesibil sau care iti place mai mult. zic care iti place mai mult, pentru ca o afacere nu e de ajuns sa fie profitabila si de obicei iti dai seama de lucrul asta dupa investitie.