| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut! Vreau sa transfer suma de 1500 euro de pe cardul meu BCR către cardul mamei Unicredit.
1.Merge sa transfer de la BCR la Unicredit?
2 Pot sa transfer toată suma odată sau din bucăți?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Da, se poate. Dar nu de pe card în card, ci din cont în alt cont. Cardurile nu au niciun rol aici.
2. Poți transfera toată suma.

| AlexMaftei2001 explică (pentru mihai69):

Contul de pe card.
Eu dacă am cont în euro și mama în lei tot merge sa transfer, nu?

| mihai69 a răspuns (pentru AlexMaftei2001):

Pe card nu ai niciun cont. Cardul este atașat unui cont bancar pe care îl deschizi*înainte* să ceri/ obții acel card.
Și da, poți transfera euro, se face automat schimbul în lei.

| Furnicuta000 a răspuns:

Normal ca se poate dar problema e ca mai mult ca sigur o sa platesti comisioane, depinde si de suma.

| marecioco a răspuns:

Da merge sa transferi s-ar putea prin bucati dar merge garantez

| AlexMaftei2001 explică (pentru marecioco):

Dacă eu am cont în euro și mama în lei tot merge sa transfer, nu?