| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Vreau sa va intreb ceva si nu stiu cum sa explic.
Sa zicem ca unu dintre noi isi face un site...
radio..anunturi etc.
El din ce castiga bani?
Ca am auzit ca din afisari.
Da cine ii da bani sau cum e procedura.
Explicatimii.

Răspuns Câştigător
| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Nu se câștigă bani din afișări. Poți câștiga bani dacă pe site-ul tău pui reclame de la adsense sau reclamele altora, dacă vinzi produsele afiliaților (unor parteneri de afaceri), sau dacă vinzi produsele tale.
Cel mai mult se câștigă dacă ai produsele sau serviciile tale pe care le promovezi și vinzi pe site.
Eu așa îmi câștig banii.
Chiar acum sunt pe cale să termin un nou produs informațional despre cum să pornești propria afacere online și să-ți vinzi serviciile personale avantajos. Mai am câteva retușuri, dar am nevoie de ajutorul tău.
Poți primi ghidul afacerilor online GRATUIT dacă mă ajuți răspunzând la câteva întrebări: http://app.getresponse.com/survey.html?u=SP70&survey_id=21614

Completează chestionarul și primește ghidul GRATUIT atunci când e gata.

Mult succes, Adrian.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Google spre exemplu ofera un serviciu de publicitate care se numeste adsense. sunt acele reclame pe care le vezi prin siteuri.

daca ai un site care se califica la conditiile google (numar mare de vizitatori, content verificat si aprobat de ei samd) poti sa iti faci cont la ei si sa iti pui reclame pe site. ve fi platit cu o suma modica cativa centi la 100 de click uri pe respectivele reclame.

poti folosi un program de afiliere si iei bani in functie de vanzarile pe care le faci

poti inchiria direct spatiu publicitar (nu prin google)

oricum pentru toate astea trebuie sa ai un site serios, profesional, legal si foarte popular

| HCR1 a răspuns:

Buna daca isi face un site facut gratis sau un radio online la fel gratis sigur nu castiga absolut nimic iar daca isi face un website profesional si un radio fm poate dar pana acolo e mult... deci nu vad din ce castiga un simplu site si un simplu radio online bani. bafta

| AsuRo98 explică (pentru HCR1):

Da ..sa cumpar domeniu si gazduirea siteului.
UPP>>

| HCR1 a răspuns (pentru AsuRo98):

Ca sa ajungi sa castigi din radioul propriu de exempul e foarte mult de munca,, si ai nevoie de mult timp. astea nu se realizeaza in timp scurt trebuie sa ai un proiect pe termen lung. mult capital echipa etc...nu vreau sa te descurajez, dar cred ca atunci cand vorbim de radio e vorba mai mult de placere nu neaparat de profit...