| bibi5961 a întrebat:

Salutare. Am de primit niste bani din Ro in Uk. care ar fi cea mai buna varianta si sigura? Si altceva, stie cineva daca se poate sa primesc direct in contul pe care il am deschis aici in Uk? Si daca da, cam care ar fi comisionul? La hsbc am cont aici. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin Western union numai in valuta. Persoana care iti trimite, merge la o banca de aici si spune ca vrea sa trimita dolari sau euro in tara ta. Ii cere numele tau, buletinul lui si suma. Dupa ce face tranzactia, ii da un cod din 10 cifre parca si acel cod trebuie sa ti-l trimita tie. Cu acel cod mergi la o banca din tara unde esti, cu buletinul, codul si numele corect al celui ce ti-a trimis.

http://comisioane-western-union.blogspot.ro/

Tot la o banca se poate interesa daca poate trimite direct in contul tau dar engleziistiu ca nu schimba lei, deci tot in euro sa iti puna in cont.