| Coldea_Emi_2001 a întrebat:

Salutare. Am două idei de afaceri, as vrea sa le pun în practica, dar nu știu de unde sa încep. Niște sfaturi va rog!

Răspuns Câştigător
| nukeyly a răspuns:

Afacere cu deseuri astea merg da-ti trebuie timp sa cresti in piata, prelucrarea laptelui nu cred, la ambele iti trebuie spatiu de preferat nu inchiriat si CAPITAL sustinut constant, nu te poti apuca cu 10.000 euro.
E URILE ALIMENTARE merg bine se vand ca painea calda, (ex E120-cosenila-carmin, mgs, fornetti,) sunt bune, ajuta la populatia globala si la industria farmaceutica(abonament la farmacie) vezi la tv e plin de reclame la pastile, fiecare pastila are un efect secundar ce cere alta pastila, fiecare vaccin are un scop la scop, codex alimentarius e pe rol.

Vezi ce oameni ei pe langa tine la drum, aia e alta problema. Suntem multi da putini sunt oameni. Cu rabdarea treci marea. In primi 2 ani cam orice firma are sanse maxime sa crape, mai ales in timpurile astea nevirusate cu CIH95.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce idei? Ca nu prea avem cum sa te ajutam asa thinking

| Coldea_Emi_2001 explică (pentru DoarBogdan):

Prima ideea este despre,, afacere cu deseuri'' (centru colectare, selectare și chiar prelucrarea a desenului).
A doua ideea este în domeniul agricol (ferma de vaci cu prelucrarea laptelui în alte produse)

| nukeyly a răspuns (pentru Coldea_Emi_2001):

Afacere cu deseuri astea merg da-ti trebuie timp sa cresti in piata, prelucrarea laptelui nu cred, la ambele iti trebuie spatiu de preferat nu inchiriat si CAPITAL sustinut constant, nu te poti apuca cu 10.000 euro.
E URILE ALIMENTARE merg bine se vand ca painea calda, (ex E120-cosenila-carmin, mgs, fornetti,) sunt bune, ajuta la populatia globala si la industria farmaceutica(abonament la farmacie) vezi la tv e plin de reclame la pastile, fiecare pastila are un efect secundar ce cere alta pastila, fiecare vaccin are un scop la scop, codex alimentarius e pe rol.

Vezi ce oameni ei pe langa tine la drum, aia e alta problema. Suntem multi da putini sunt oameni. Cu rabdarea treci marea. In primi 2 ani cam orice firma are sanse maxime sa crape, mai ales in timpurile astea nevirusate cu CIH95.

| StrongHeart a răspuns:

Idei are toata lumea.Ce te face diferit de restul?

| Coldea_Emi_2001 explică (pentru StrongHeart):

Sunt pregătit sa încep, dar nu știu de unde... Practic ideea este, documentarea despre ideea și verificarea dacă merită sau nu este... Dar de unde să încep?

| StrongHeart a răspuns (pentru Coldea_Emi_2001):

Daca ai timp, citeste"De la idee la bani" de Napoleon Hill.Simt ca ti se potriveste cartea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturile depind de ce idei de afacere ai. Începe prin muncă enormă și documentație.

| KR0NSTADT a răspuns:

Începe cu prima, apoi pune-o în practică și pe a doua. Fiindcă știm toți, aici pe site, că prima ta idee este mai bună.

| NicAndrei a răspuns:

întrebarea ta este complexa.
Necesita un răspuns complex, pentru a-ți face o idei sa ai de unde sa selectezi ce se potrivește nevoilor tale.
Un răspuns de 2-3 rânduri nu te ajuta la nimic. Nu sunt nici eu in măsura să îți dau vreun sfat. In cel mai bun caz caută persoane cu care sa ai scop comun, discutați live pe vreo platforma gen skype, discord, whatsapp, etc.