| Suceava_Iepuri_Ug_1990 a întrebat:

Salutare. Am niste intrebari si sper sa ma ajutati sa le aflu răspunsul. Eu vreau sa imi deschid o spălătorie auto si as vrea sa stiu ce acte imi trebuie si daca pot sa o construiesc mai întâi apoi sa fac actele. Va multumesc pentru timpul acordat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mai intai trebuie sa infiintezi o firma cu acest obiect de activitate si primul pas este sa mergi la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei. Acolo poti primi toate informatiile necesare, inclusiv iti pot face actul constitutiv.
Poti sa ai terminata constructia spalatorului la data infiintarii firmei.

| alessia5158 a răspuns:

Daca esti incepator intr-ale afecerilor, eu te-as sfatui sa faci, inainte de orice, niste cursuri de antreprenoriat---succesul afacerii tale depinde in mare masura de competentele si cunostintele pe care le vei dobandi in vederea punerii in practia a acesteia! Ai nevoie de minime cunostinte de management fara de care doar un noroc chior te va feri sa pierzi banii investiti!
Deci, ordinea fireasca este : curs ->construire spatiului destinat desfasurarii activitatii->infiintare firma. Dintre cele 3 etape, infiintarea firmei este cea mai usoara treaba!