| Yusuke16 a întrebat:

Salutare.Am o intrebare. Daca am 5 euro pe telefon, pot sa ii materializez in bani reali? Adica eu sunt pe Orange si am cartela.Ma duc cu telefonul in care am cartela unde am cei 5 euro la un magazin reprezentant orange.Acolo aia imi pot scoate cei 5 euro de pe telefon sa mi dea in mana? Pun aceasta intrebare pentru ca orice are un opus si anume: zi - noapte; galagie - liniste; am fost si le-am dat bani in mana unor reprezentanti Orange si iei de acei bani mi-au bagat euro pe telefon...Dau funda celui care ma poate ajuta va rog...

Răspuns Câştigător
| Justin4u a răspuns:

Amice. Ce ai tu pe telefon sunt niste bani virtuali bagati printr-un program pc! Acei bani odata bagati nu mai pot fi returnati decat sub forma unor puncte ( Vodafone ) iar acele puncte sunt de fidelitate in cazul abonamentului in cazul cartelei euro o data bagati nu ii mai recuperezi decat prin minute / mesaje/ extraoptiuni!winking Nu este un cont in banca ca sa poti pune bani si sa ii scoti!

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu poti primi bani pe creditul ce ai tu in telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu poti.Contul tau nu poate fi retras ci doar folosit.Ciudata comparatie faci!

| Yusuke16 explică:

MarioNazistu nu sunt prost si am 16 ani, si ba da se poate... daca am 10 euro pe telefon ii transfer altuia care e tot pe cartela si spre exemplu ii stransfer 4 euro iar el imi da contravaloarea a 4 euro virtuali(pe telefon) in mana adica bani ches...

| Moonlight123 a răspuns:

Wow...stii, una e sa faci schimbul asta cu un prieten adica tu sa ii transferi 5 euro si el sa iti dea banii si alta e sa ceri asa ceva de la ditamai firma. Anyway du-te si intreaba si un reprezentat Orange acest lucru, merita sa-i inseninezi ziua si sa-l faci sa rada

| nicolaiebalaie a răspuns:

Ce gandire ''Bogata''!

| Yusuke16 explică (pentru nicolaiebalaie):

Da stiu ca am o gandire bogata si nu e nevoie sa mi se zica ceva ce deja stiu