| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare: Tocmai mi-am luat un telefon(e primul pentru mine), e pe cartela in Orange si vreau sa-mi cumpar ceva pentru un joc, trebuie sa trimit un sms dar spune ca, costul mesajului e 3euro, deci cum voi plati acei euro?

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Nu neaparat Orange: sunt unele Minimarketuri, sau diferiti parteneri Orange, care distribuie cartele de reincarcare (de obicei scrie).
Odata cumparata, vei vedea pe spatele cartelei un cod, pe care il formezi in telefon.

Daca mergi la Orage, poti sa le ceri sa iti incarcecati euro vrei tu, direct in telefon.

7 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Îi ia din creditul curent.

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Iar acest credit trebuie incarcat cu euro?, si daca da cum?

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceri cartele pentru reincarcare, in functie de valoarea pe care o doresti, de la magazinele Orange.

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Deci trebuie sa merg la un magazin Orange sa cumpar o cartela de reincarcare de 4Euro de exemplu, si apoi?

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Mersi mult de ajutor

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Inca ceva acel cod trebuie introdus ca apel?

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat Orange: sunt unele Minimarketuri, sau diferiti parteneri Orange, care distribuie cartele de reincarcare (de obicei scrie).
Odata cumparata, vei vedea pe spatele cartelei un cod, pe care il formezi in telefon.

Daca mergi la Orage, poti sa le ceri sa iti incarcecati euro vrei tu, direct in telefon.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ti-i va sustrage din creditul actual (daca ai), ti-i va adauga ca si cost suplimentar (daca ai abonament), sau nu vei puterea cumpara acel ceva pentru jocul respectiv. (aici nu bag mana in foc ca asa si e, dar gandind logic tot acolo ajungem...)