| Cozma_Marius_1997 a întrebat:

Salutare, as vrea sa fac un imprumut bancar, salariul meu in mana este de 1700, 1800 lei lunar. Lucru de 1 an si 5 luni, am 19 ani.
Cam cat mi-ar aproba bancile?
As avea nevoie de 30000 Lei pentru nevoi personale.
Am nevoie de 3 luni la rand avand salariu de 1700 1800 lei? Sau e nevoie doar de o luna?
Am 1 fluturas de 1500 lei si 2 de 1750.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti lua 30.000 lei, cred ca pe o perioada de 5 ani. In orice caz vezi pe finzoom.ro care banci au dobanda mai mica si acolo te adresezi. De altfel poti merge si la cateva banci si soliciti sa-ti dea conditiile de creditare, inclusiv o simulare a platii creditului si alegi pe cea mai convenabila.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te lua după părerile noastre, du-le la 2-3 bănci, iți fac ăia o simulare apoi alegi. Așa de face

| Goldenbulle7 a răspuns:

Rata pe luna, nu are voie sa treaca de 40/45 % din salar din ce stiu. O sa iti aprobe mai putin de 30.000 de lei, probabil 20 si ceva de mii

| Cozma_Marius_1997 explică (pentru Goldenbulle7):

Si daca am salar in mana de 1750 - vreau sa fac o rata la Bcr de 30000 lei, rata fiind de 670 lei lunar nu ajunge la 40/45% din salar e posibil sa imi aprobe?