| Lina1993 a întrebat:

As vrea sa investesc niste banuti in promovarea mea ca artist dar nu stiu pe ce site sau platforma online as avea mai multe sanse sa castig clienti. Pana acum am observat ca strang clienti din pagina de arta de pe Facebook in momentul in care o sponsorizez dar nu as vrea sa ma limitez doar la Facebook. Ceva sugestii? De exemplu, merita sa investesc in Breslo sau Etsy? Ma tem ca nu prea multa lume stie de ele si ca raman cu banutii de sponsorizare dati degeaba. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca ArtStation sau DeviantArt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu ce te ocupi mai exact?

| Lina1993 explică (pentru anonim_4396):

Tot ce tine de arta plastica-> caricaturi, portrete, pictura pe panza, pictura pe textile, ilustratii...

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ai un site sa vad si eu ce vinzi?
Ce comision platesti la cei care iti aduc clienti? happy

| Lina1993 explică (pentru ALEXICAmarketing):

Salut, aceaste e pagina mea de arta. Inca nu am site, am zis ca o sa-mi deschid anul asta. Nu am platit pana acum pe cineva sa-mi aduca clienti, de obicei platesc sponsorizarea la Facebook pentru ca nu realizez un volum asa mare de comenzi (deocamdata). De regula pentru prietenii care ma mai ajutau sa adun clienti, ma asiguram ca le fac ceva gratis, ori tricouri pictate, ori caricaturi, picturi pe panza, etc :https://www.facebook.com/fairylinaswork/

| CristinaVibeUp a răspuns:

Buna Lina1993! Poti paria pe campanii platite pe Facebook. Cont pe Instagram ai? ar fi bine sa iti faci! Cat de site-uri incearca Etsy, eBay, DeviantArt si de ce nu OLX. daca vrei sa aflii cum sa te promovezi citeste aici https://www.vibeupromania.com/......%AEn-2020. Totodata ei ofera si servicii de web design sau promovare online. Poate daca vrei sa duci la nivelul urmator ar fi indicat sa iti faci un site ca sa aduci clienti si de pe Google. Succes!