| ReHo a întrebat:

Salutare! As vrea sa muncesc pe un post de junior game developer pentru o firma din strainatate. Mentionez ca munca o voi face remote din Romania. Ce acte trebuie sa le depun celor ce ma vor angaja, ce acte trebuie sa fac rost de la anaf? Plus de asta, am nevoie neaparat de PFA sau SRL?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai... angajatorul iti va spune exact ce forma de angajare / colaborare doreste si ai sa afli de la el ce acte doreste.

| sierra1 a răspuns:

și noi am vrea... dar tu ce recomandări "beton" ai pentru așa ceva?