| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, ca sa pot face o rata la un produs, nu mașina sau casa, trebuie sa am contract pe nedeterminat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se solicita sa ai venituri cu caracter de continuitate cel putin pe durata ratelor, asa ca daca esti angajat se cere sa ai CIM pe durata nedeterminata. Daca este pe durata determinata se cere sa ai pana la terminarea ratelor.

| Andreibbv19 a răspuns:

Da trebuie contract pe o perioada nedeterminata. Și la ultimul loc actual sa ai 1 an. Și la actualul 3 luni minim.