| coco4782 a întrebat:

Salutare. Ce parere aveti despre o mica fabrica de brichetat paie si rumegus pentru centrale?
Va fi o afacere profitabila?
Sunt situat in zona de campie si am paie din belsug pe camp. Nu vreau sa dau lovitura si sa ma imbogatesc peste noapte (nu ca nu mi-ar conveni ) laughing, dar sa am un profit. Poate cunoasteti subiectul si stiti daca cu brichete din paie se obtine un mic profit. Un sfat?

6 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Este o idee buna, cred că va merge bine.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

E buna ideea. Sincer, nu stiu daca centralele merg si cu paie. Insa vezi prima data o piata de desfacere.

| coco4782 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Paiele se baga in masinariile alea si ies un fel de gozuri care ard ca lemnul, sau chiar mai bine.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru coco4782):

Atunci, succes!

Răspuns utilizator avertizat
| larymar a răspuns:

Salut!
Si eu vreau sa infiintez o asemenea fabrica, in zona de sud a tarii, sunt in cautare de furnizori pentru asemenea echipamente, ma poti auta cu un sfat?