| HerrAdrian a întrebat:

Salutare, dețin un card românesc cu doua conturi, unul de lei și unul de euro, pot scoate din contul de euro bani in afara țării?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cardul e asociat unui singur cont. Da, poți scoate eu din afara țării

| zilog a răspuns:

MAI BINE MERGI CU BANII IN BUZUNAR SAU ITI DACI interfata web de administrare a contului ca sa poti sa treci banii din contul de economii sau depozit in contul curent
pentru ca nici in Romania nu poti sa platesti din contul cu euro o coca cola la benzinarie
mai ales in afara tarii
iti recomand cand te duci intr-o tara straina sa ai direct din Romania bani dinaia
banii lor
valuta lor
direct in buzunar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se pot scoate euro in afara țarii