| cumdc a întrebat:

maine trebuie sa ma duc la un interviu pentru angajare. nu stiti daca la interviu trebuie sa ai SV? si daca nu stii alta limba mai treci sectiunea cu limbi straine?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu s-a cerut CV (nu SV) atunci nu este nevoie.
Nu o sa te angajeze daca la slujba respectiva este nevoie de cunoasterea unei limbi straine, daca nu este nevoie poti fi angajat.

| cumdc explică (pentru Ioandelasal):

Pentru un supemarchet este interviu

| Ioandelasal a răspuns (pentru cumdc):

Vezi cerintele lor pentru acea slujba. Daca este pentru aranjat marfa sau altceva similar atunci n-ai nevoie de o limba straina.
Si CV se trimite, de regula, inainte de interviu, pe baza acestuia te cheama la interviu. In orice caz, pentru orice eventualitate, este bine sa-l ai la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand este CV (curriculum vitae), nu SV
In al doilea rand trebuie sa ai CV-ul cu tine, si in ceea ce priveste limba straina ti se poate cere sa stii o limba (adica engleza). In cazul in care nu stii..asta e. Vezi tu cum faci

| GHoST013 a răspuns:

SV nu, CV poate.
De obicei atunci cand ai nevoie de CV il ceri. Daca ai aplicat pe un site de exemplu ejobs au deja CV-ul tau. Indicat este sa il ai la tine.
Nu, nu ai ce sa treci daca nu stii dar daca job-ul cere o limba straine sansele tale sunt minime.

| cumdc explică:

Am gresit am scris SV in loc de CV greseli se mai intampla...