| Alex1706 a întrebat:

Salutare. Nu stiu daca a mai patit cineva asta pana acum. Sunt in Spania si mi-am facut card la CaixaBank. Am ridicat cardul de la banca si am primit codul de activare din 6 cifre. L-am activat si am plecat acasa. Tin sa mentionez ca dupa ce am activat cardul nu mi-a cerut sa pun cod PIN. Urmatoarea zi cand m-am dus la bancomat imi cerea cod pin iar daca incercam sa il schimb la fel. Se poate sa fie ultimele numere din card? Adica un PIN default generat de banca.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Introduci din nou la bancomat codul de activare. Daca nu se rezolva, te adresezi bancii pentru a putea afla codul PIN al cardului tau. Nu e exclus ca banca sa-ti fi scris pin-ul pe un document pe care l-ai primit odata cu cardul. Verifica acele hartii, dupa caz.

| Alex1706 explică (pentru dannyel86):

Cardul este activat. Il am pe aplicatia bancii pe telefon. Imi cere un pin pe care nu l-am pus si nu l-am primit de la banca cand am primit cardul. De moment am rezolvat. Pot scoate bani cu telefonul de la bancomat fara card pana voi solicita alt pin la banca. Multumesc oricum de ajutor.

| dannyel86 a răspuns (pentru Alex1706):

Ma bucur ca ai gasit solutii temporare de a utiliza banii din cont. happy
Dar e bine si sa iti rezolvi problema cu PIN-ul.winking