Salutare, prieteni.

Ce banca recomandati pentru cardul de debit si de ce?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate bancile au card de debit, care sunt normale pentru orice cont bancar deschis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing
Au comisioane mici

| sierra1 a răspuns:

Du-te la aia la care incasezi periodic și constant, venituri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banca Transilvania.

| mihai69 a răspuns:

Ing și / sau Revolut.

| mi25 a răspuns:

Eu am la BCR si BRD si sunt multumit. Asta pentru ca sunt langa mune.
In comune cel mai bine functioneaza acestea.

| RxTx a răspuns:

Transivania
nu au zapaceli nu au costuri ascune
nu te fura la bani nu te zapaceste la cap nu te amenita

| helpforyou a răspuns:

ING - daca ai venitul la ei au comisione 0. Si aplicatia lor de pe telefon este ok.

Unicredit - eu am card de euro la ei, am prins cu comision 0. De asemenea este buna si aplicatia lor de mobil.

| Trixt3r a răspuns:

ING pentru ca sunt profesioniști, nu aștepți cu orele la telefon sa te preia un consultant, comisioanele sunt mici și internet-banking-ul este făcut cu cap.

Revolut-ul este foarte practic, dar ai anumite limitări, spre exemplu nu poți sa pui cardul de revolut pe un cont de Paypal, motiv pentru care pe lângă Revolut am și la ING.