| eviltwinnn a întrebat:

Vreau sa imi fac un card de debit si am cateva intrebari.
De ce acte am nevoie?
Trebuie sa platesc vreun ban? daca da, cat?
Trebuie platit anual? daca da, cat?
Cat dureaza?
Ce banca imi recomandati si de ce?

Vreau sa il fac pentru ca am facut cativa banuti cu adsense. Banuiesc ca imi pot baga banii pe cardul de debit, nu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. buletin si 18 ani
2. initial nu
3. platesti lunar un comision de administrare a contului (depinde de la banca la banca intre 3-8 lei) si daca iti faci mastercard trebuie sa platesti inca cativa lei pentru administrarea cardului (iar difera de la banca la banca)

4. depinde foarte mult de la banca la banca. La brd am asteptat 2 sapt, la ING 3 zile.

5. ING - sunt printre putini care nu percep comisioane la extragere, depunere, interogare sold la bancomat. Comisionul lor e doar 3 lei pe luna si cu lti 3 lei poti lua internet backing foarte util.

| eviltwinnn explică (pentru suntserios):

Si cum e cu comisionu asta lunar? valoarea comsionului trebuie sa o am pe card in fiecare luna sa o retraga ei de acolo sau exista alta modalitate de plata?

| suntserios a răspuns (pentru eviltwinnn):

Da, trebuie sa o ai pe card. daca nu ai pe card vei avea o balanta cu minus si se vor acumula acolo datorii pana cand bagi iar bani sau pana vrei sa inchizi contul si te obliga sa platesti comisioanele