| George266 a întrebat:

Salutare, revin, un prieten mi-a trimis din California pe Revolut 1400 euro. Eu i-am dat IBAN-ul Swift al surorii mele caci nu am Revolut, iar el la nume destinatar a trecut numele meu. Au trecut 28 zile iar banii nu au intrat. Am citit ca nu are importantă numele ci doar iban-ul. A mai primit cineva transfer de genul doar cu Swift fără nume sau alt nume de beneficiar? Varul meu a întrebat la banca și au spus ca de la ei au plecat banii spre IBAN-ul dat. A mai întâmpinat cineva sa primească bani După mult timp? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 28 zile clar e o problema.

| relian a răspuns:

Ce rahaturi laughing nu stiu ce va complicati cu revolut si peste prajit.De ce nu tia trimis cu WU? Intr-o ora aveai banii deja.
Daca a trecut cate zile spui, aia inseamna ca nu tia trimis ala nimic laughing
Nu stiu cei ala revolut, eu trimit bani cu WU sau Moneygram, mai simplu si mai sigur nu vad altceva. Unde pui ca pentru WU nu trebuie sa ai cont nicaeri, dar asa va plac voua romanilor sa va complicati, nu puteti dormi noaptea daca nu va faceti probleme, sa aveti la ce va gindi laughing

| Darius50boss a răspuns:

Dacă nu intră într-o lună este de rău

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

De obicei banii intra dupa 2 sau 3 zile. Vorbeste cu cei de la banca Revolut la telefon sau prin email Sunt situatii in care banii se intorc de unde au plecat, daca anumite date nu sunt bune.