| Cosmin1410 a întrebat:

Buna ziua! Trebuia sa primesc un transfer bancar din Moldova pe cardul meu Revolut, dar cel ce mi-a facut transferul a trimis pe IBAN-ul pentru lei românești, nu pe cel SWIFT. Ce anume se întâmplă? Cum pot proceda pentru a primi transferul? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Scrie clar ca daa cine trimite nu trimite lei nu e ok sa dai IBAN RO, acum asteapta si vezi, nu se pierd banii oricum. Ai sanse sa faca conversia si sa mearga, dar cum ziea cineva mai bine intrebi fie la Libra fie la Revolut.

| Cosmin1410 explică (pentru RaduRobertRO):

Da, e posibil sa se facă și conversia și să meargă, sper sa se întâmple așa. Am vorbit si cu cei de la Revolut și au spus ca cel mai probabil transferul se va întoarce in contul expeditorului

| Decebal a răspuns:

Suna la banca mai bine. Fiecare caz e unic si cere o abordare unica de rezolvare.