| George266 a întrebat:

Salutare, un prieten mi-a trimis din California pe Revolut 1400 euro. Eu i-am dat IBAN-ul Swift al surorii mele caci nu am Revolut, iar el la nume destinatar a trecut numele meu. Au trecut 12 zile iar banii nu au intrat. Am citit ca nu are importantă numele ci doar iban-ul. A mai primit cineva transfer de genul doar cu Swift fără nu sau alt nume? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Dacă băncile au suspiciuni cu privire la unele tranzacții, le pot bloca.
În cazul tău, e posibil să fie cauzat de neconcordanța dintre posesorului IBAN-ului și numele trecut pe nota de transfer.
Cel mai bine e să verifici cu cel care ți-a trimis banii dacă tranzacția a fost respinsă.

| George266 explică (pentru CuStimaSiRespect):

Asta e chestia, ca tranzacția nu a fost respinsă, el are retrași banii din cont și acum după mai bine de 2 săptămâni.

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru George266):

Păi ar putea să deschidă un tichet în aplicație să întrebe ce s-a întâmplat cu banii.

| George266 explică:

Nu prea se Răspunde pe aici….

| Catea23 a răspuns:

Bună se poate sa îți ajungă mai târziu depinde de țară sau card
La fel am pățit și eu
În caz de nu îți întra se duc înapoi la el