| MadHOuse a întrebat:

Stie cineva ce inseamna Google*Google Play App G.Co HelpPay#Gbr? Imi dispar de pe card aproape in fiecare zi cate 10 13 lei, fără să fac nici o tranzacție!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil cineva iti foloseste cardul si cumpara filme cu el sau jocuri.
Mergi la banca si vezi extrasul de cont, cerand investigatia tranzactiilor si inlocuirea cardului, cu unul nou.
Atente, niciodata, dar absolut niciodata nu-ti lasi portofelul sau cardul la indemana prietenilor, ca unul mai smecher sigur iti copie numarul de card si face cumparaturi online cu el.
Nu uita: mergi urgent la banca sa:
1. anuleze cardul asta, ca sa nu mai poate iesii nici o plata de pe el.
2. sa investigheze platile iesite pe care tu nu le-ai facut
3. sa ceri un card nou, legat de contul bancar

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, doar am dat un search pe google si uite cate am gasit:

https://www.google.com/......ps?/search

Ti se explica acolo cum poti sa anulezi google play si sa ceri refund samd.

| MadHOuse explică (pentru Violleta2022):

Multumesc,dar am incercat deja..am scos si metoda de plata din google play ..la fel..cred ca cel mai probabil voi merge la banca, doar ca nu stiam de ce imi apar tranzactii sub acea formă...de obicei iti apare ce si cum cumperi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru MadHOuse):

Oricum este indicat sa mergi de urgenta la banca, ca sa blocheze cardul si si sa-l anuleze, pentru ca retragerile de bani vor continua, daca nu afcia sta imediat.
Oricum, va lua ceva timp pana cei de la Google play vor oprii retragerile.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca aici poti sa raportezi o plata neautorizata de Google play:
https://support.google.com/googleplay/answer/2851610?hl=en

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În extrasul de cont de la bancă se poate vedea încotro merg banii. Dacă este o fraudă, blochează cardul, anulează și fă card nou.

| SkyPilot a răspuns:

Te lamuresti pe acest link cum iti dai seama despre ce e vorba si ce ai de facut:
http://support.google.com/googleplay/answer/2851610?hl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate cardul de pe telefon, si contacteaza google sa le explici ca tu nu cumperi nimic, si telefonul face tranzatii aiurea.

| Bita_Elena_1971 a răspuns:

Salutare! ai elucidat misterul disparitiei banilor? te intreb pentru ca am patit si eu acelasi lucru, am avut 13 tranzactii.

| MadHOuse explică (pentru Bita_Elena_1971):

Salut! Verifica daca mai ai salvat cardul in Google Play sau In contul Google, inițial am fost la banca pentru un extras de cont dar nu mi apăreau de unde si cum...la mine rămăsese cardul salvat in Contul Google, l am sters si totul a revenit la normal... daca problema persista fugi la banca si schimba ti cardul.