| MachesAdi a întrebat:

Salutare TPU, am de la serviciu card Eden Red, inainte imi mergea contactless cu cardul. Dupa ce am schimbat telefonul nu mai merge si voiam sa intreb cum pot face sa reactivez optiunea aceasta? Are cumva legatura cu google pay? Altceva nu vad ce ar putea sa fie. Mentionez foarte clar ca nu doresc optiunea aia enervanta cu NFC... Plata cu telefonul mi se pare ciudata si prefer de moda veche doar cu cardul. Asa mi se pare firesc si normal. P.s. Doresc contacless fiindca nu ma simt comod sa imi vada lumea pinul. Dau funda!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil sa se demagnetizat cardul si de aia sa nu poti plati contactless. Contacteaza-i pe cei de la Edenred si o sa iti trimita alt card.

https://www.edenred.ro/ro/contact

Sau poti lua legatura cu angajatorul sa iti dea comanda de alt card.

Răspuns utilizator avertizat